Blog

Eksperci: zdrowie publiczne to warunek bezpieczeństwa narodowego

   Aktualności   Grudzień 6, 2016

Decydenci muszą zacząć postrzegać dobry stan zdrowia społeczeństwa jako warunek bezpieczeństwa narodowego i rozwoju gospodarczego kraju – zgodzili się uczestnicy poniedziałkowej (5 grudnia) debaty w Warszawie.

Obywatelski projekt ws. liberalizacji prawa aborcyjnego – w Sejmie

   Aktualności   Sierpień 4, 2016

Przygotowany przez Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Ratujmy Kobiety” obywatelski projekt liberalizujący prawo dotyczące aborcji został w czwartek (4 sierpnia) złożony w Sejmie. Pod propozycjami, które zakładają m.in. prawo przerywania ciąży do końca 12. tygodnia, zebrano ponad 215 tys. podpisów.

Likwidacja NFZ, ubezpieczenie dla wszystkich… Minister przedstawił rządowi strategię ochrony zdrowia

   Aktualności   Lipiec 27, 2016

Po reformie systemu służby zdrowia cześć zadań Centrali NFZ przejmie minister zdrowia – zapowiedział we wtorek minister zdrowia Konstanty Radziwiłł. Co jeszcze zmieni się w służbie zdrowia? Oto szczegóły strategii ministra.

Paracetamol może zmniejszać płodność mężczyzn

   Aktualności   Lipiec 26, 2016

Zgodnie z wynikami badania kohortowego stężenie paracetamolu (acetaminofenu) w moczu u mężczyzn, było związane z dłuższym czasem, którego potrzebowała para, by doszło do poczęcia.

Profilaktyka raka szyjki macicy wymaga zmian w diagnostyce

   Aktualności   Lipiec 26, 2016

Zdaniem ekspertów brakuje kontroli nad jakością badań cytologicznych. Co więcej niska zgłaszalność do programu profilaktyki raka szyjki macicy oraz niedostateczna edukacja kobiet stawiają pod znakiem zapytania efektywność programów profilaktycznych. Te główne wnioski przedstawiono podczas posiedzenia zespołów parlamentarnych ds. Zdrowia Publicznego i Onkologii, które odbyło się 20 lipca br.

Problemy ze wzwodem – można sobie z nimi poradzić

   Aktualności   Lipiec 26, 2016

O tym, że seksu nie trzeba się wstydzić, prof. Zbigniew Lew-Starowicz przekonuje od lat. Jednak niechęć do mówienia o pewnym męskim problemie, mogącym znacznie utrudnić życie seksualne, nie została wciąż przełamana. Profesor Lew-Starowicz opowiada, co każdy mężczyzna powinien wiedzieć na temat zaburzeń erekcji.

Zjednoczeni jak nigdy. Wszystkie zawody ochrony zdrowia chcą protestować

   Aktualności   Lipiec 25, 2016

Związkowcy planują na wrzesień w Warszawie wielką manifestację dziesiątek tysięcy przedstawicieli zawodów medycznych, którzy zamierzają protestować przeciwko propozycjom rządu w zakresie finansowania ochrony zdrowia, w tym wynagrodzeń. Jeśli dojdzie do takiej manifestacji, będzie to protest o niespotykanej dotąd skali.

WHO: co roku na świecie aż 25 procent ciąż kończy się aborcją

   Aktualności   Maj 14, 2016

Każdego roku na świecie co czwarta ciąża kończy się aborcją – wynika z raportu Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) i Instytutu Guttmachera, opublikowanego w naukowym czasopiśmie medycznym Lancet.

„Ratujmy Kobiety” zbiera podpisy pod projektem liberalizującym przepisy o aborcji

   Aktualności   Maj 12, 2016

Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Ratujmy Kobiety” rozpoczął zbiórkę 100 tys. podpisów pod projektem liberalizującym przepisy aborcyjne – poinformowała na czwartkowej (12 maja) konferencji pełnomocniczka komitetu Barbara Nowacka.

Viagra teraz bez recepty? Lada dzień trafi do polskich aptek

   Aktualności   Maj 10, 2016

Lada dzień do polskich aptek trafi pierwszy w Europie dostępny bez recepty lek na zaburzenia erekcji zawierający sildenafil, czyli odpowiednik viagry – informuje „Gazeta Wyborcza”.