Aktualności

Ministerstwo Zdrowia: jest nowy podział kompetencji

   Bez kategorii   Marzec 14, 2018

Po tym, jak ze stanowisk w ministerstwa zdrowia zostali odwołani Piotr Gryza i Marek Tombarkiewicz, ich kompetencje zostały rozdzielone między pozostałych wiceministrów i szefa resortu Łukasza Szumowskiego. Minister wydał we wtorek (13 marca) zarządzenie w tej sprawie.

Ekspertka: państwo polskie w porę dostrzegło problemy uzależnień behawioralnych

   Bez kategorii   Luty 22, 2018

Państwo polskie w porę dostrzegło problemy uzależnień behawioralnych, czyli związanych z zachowaniem, jak hazard, zakupoholizm, pracoholizm i zagrożenia stwarzane przez internet – oceniła w rozmowie z PAP Danuta Muszyńska z Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii.

GIF wycofał lek uspokajający. Nie spełnienia wymagań specyfikacji jakościowej

   Bez kategorii   Luty 10, 2018

Główny Inspektor Farmaceutyczny wycofał Medazepam TZF (Medazepamum). Decyzja dotyczy serii leku 11017 z datą ważności do października 2020 roku.

Prof. Jędrzejczak: mamy ponad 1,3 mln potencjalnych dawców szpiku

   Bez kategorii   Luty 7, 2018

W Polsce jest już ponad 1,3 mln potencjalnych dawców szpiku kostnego, pod tym względem w Europie zajmujemy drugie miejsce zaraz za Niemcami – poinformował konsultant krajowy w dziedzinie hematologii prof. Wiesław Jędrzejczak.

Minister o pigułce „dzień po”: to nie jest priorytet

   Bez kategorii   Styczeń 25, 2018

Nie rozważałem zmian w tym obszarze, to nie jest mój priorytet – odpowiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski pytany, czy planuje zmiany w dostępie do antykoncepcji awaryjnej. Poinformował też, że nowe standardy okołoporodowe będą zaprezentowane w I kwartale tego roku.

Rezydenci o rozmowach z ministrem zdrowia: wreszcie konstruktywne

   Bez kategorii   Styczeń 22, 2018

Rozmowy były wreszcie konstruktywne i merytoryczne, na pewno dialog się rozpoczął, jesteśmy na długiej drodze do osiągnięcia porozumienia – ocenił w piątek (19 stycznia) wiceprzewodniczący Porozumienia Rezydentów OZZL dr Jarosław Biliński.

Minister zdrowia wziął udział w posiedzeniu NRL

   Bez kategorii   Styczeń 12, 2018

Nowy minister zdrowia Łukasz Szumowski uczestniczył w piątek (12 stycznia) w posiedzeniu Naczelnej Rady Lekarskiej. Po spotkaniu nie udzielił wypowiedzi mediom.

Rezydenci piszą do nowego ministra zdrowia: jesteśmy gotowi do rozmów

   Bez kategorii   Styczeń 9, 2018

Rezydenci mają nadzieję, że nowy minister zdrowia prof. Łukasz Szumowski zdoła przekonać rząd co do konieczności szybszego zwiększenia nakładów na ochronę zdrowia. – Jesteśmy cały czas przygotowani do negocjacji – mówi portalowi rynekzdrowia.pl Damian Patecki wiceprzewodniczący Porozumienia Rezydentów OZZL.

46-letni kardiolog Łukasz Szumowski nowym ministrem zdrowia. Przedstawiamy sylwetkę

   Bez kategorii   Styczeń 9, 2018

We wtorek (9 stycznia br.) w Pałacu Prezydenckim prezydent Andrzej Duda na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego dokonał zmian w składzie Rady Ministrów. Nowym ministrem zdrowia został prof. Łukasz Szumowski, zastępując tym samym Konstantego Radziwiłła. Gabinet w nowym składzie ma zebrać się o godz. 13.30.

MZ: klauzulę opt-out wypowiedziało 3457 lekarzy

   Bez kategorii   Styczeń 9, 2018

Klauzulę opt-out wypowiedziało 1890 rezydentów i 1567 innych lekarzy – poinformował PAP resort zdrowia, powołując się na dane z piątku. Oznacza to, że w minionym tygodniu o 90 spadła liczba specjalistów rezygnujących z nadgodzin, nie zmieniła się natomiast liczba protestujących rezydentów.